listopad 3, 2020
narty_wlochy_livigno

O ośrodku narciarskim Livigno

Livigno jest znane jako śnieżny raj narciarski w Europie. W 2012 roku Livigno otrzymało nagrodę World Snow Award dla najlepszego europejskiego ośrodka narciarskiego. Jego wysokość i mikroklimat pozwalają na doskonałe warunki śniegowe, a sezon narciarski trwa od początku grudnia do końca kwietnia każdego roku z 110 km szerokich tras narciarskich (12 czarnych, 37 czerwonych i 29 niebieskich) dla wszystkich stopni narciarzy po obu stronach szerokiej i słonecznej doliny (strona carosello i strona mottolino).

Livigno to rustykalny włoski ośrodek narciarski, którego nie można przegapić dla żądnych przygód narciarzy. Stał się jednym z najlepszych obszarów narciarskich we Włoszech z ponad 110 km tras narciarskich. Cały teren narciarski jest połączony regularnym, bezpłatnym ski-busem.

Na tle zapierającej dech w piersiach górskiej scenerii, miejscowość Livigno jest długą doliną o długości około 10 km i w większości udało jej się zachować alpejskie tradycje w krajobrazie, przyrodzie, kulturze i architekturze górskiej.

Liczne atrakcje, w tym deptak ze sklepami wolnocłowymi, barami i restauracjami. Ośrodek narciarski Livigno oferuje szczerą włoską gościnność w pełni alpejskiej atmosferze.