7 lutego 2023 r.
narty_w_livigno

Co jest niezbędne do uprawiania narciarstwa, a co nie jest wymagane

Nie musisz absolutnie nabywać całego zestawu podstawowego sprzętu narciarskiego, jeśli dopiero uczysz się jeździć na nartach lub wybierasz się na urlop narciarski tylko raz w roku. W zależności od potrzeb i stylu jazdy na nartach, można łatwo zaoszczędzić sporo pieniędzy. Abyś wiedział, co zabrać na swój pierwszy urlop narciarski, omówimy dos i don'ts dotyczące nabywania sprzętu narciarskiego.

Początkowa warstwa, która okrywa Twoje ciało jest tym, co bez wątpienia powinieneś zakupić. Garść ubrań, które aktualnie masz w swojej szafie również może zostać wykorzystana. Ale poza tym, wynajem nart w Livigno jest całkiem skuteczna, abyś mógł zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne rzeczy do jazdy na nartach na stokach Livigno.

Na przykład legginsy do jogi sprawdzają się jako bielizna narciarska. Jednak zimowy płaszcz, który nosisz na spacer z psem, może nie być najlepszym wyborem do uprawiania sportów zimowych. Wybór odzieży na zimowy urlop zależy w dużej mierze od Ciebie. Przedstawiliśmy, co absolutnie musisz mieć, co możesz pożyczyć, a co możesz wyłowić ze swojej szafy.

Odzież narciarska

Warstwy podstawowa, środkowa i wierzchnia odzieży narciarskiej składają się z różnych materiałów, abyś mógł zawsze zachować suchość i ciepło. Warstwy pozwalają na dostosowanie się do sytuacji, gdy robi Ci się zbyt gorąco lub zimno. Upewnij się, że jest ona wykonana z przepuszczalnego i pochłaniającego wilgoć materiału, takiego jak wełna merynosów, ponieważ jedyną funkcją warstwy podstawowej jest pochłanianie wilgoci, gdy pocisz się podczas jazdy na nartach.

Używaj tylko tkanin syntetycznych lub specjalistycznej, droższej wełnianej bielizny narciarskiej. Na wyjazd narciarski powinieneś zabrać ze sobą dwie góry i dwa doły, aby następnego dnia wyschnąć i przewietrzyć się od wilgotnego odprowadzania wilgoci. Warstwa ocieplająca leży pośrodku, gdzie z pewnością można przejrzeć swoją szafę. Odpowiednia odzież to kurtki lub swetry polarowe, lekkie swetry bawełniane, swetry wełniane oraz specjalistyczne kurtki puchowe o średniej grubości warstwy.

Aby utrzymać ciepło, możesz ułożyć dwie lekkie bluzy jedna na drugiej, ponieważ powietrze między nimi będzie właśnie to robić. W związku z tym lepiej jest nosić kilka grubych swetrów. W większości przypadków wystarczą dwie warstwy na nogi, chociaż w przypadku częstego stania lub bardzo niskich temperatur zalecane są ocieplane szorty. Utrzymują one uda i plecy, które są podatne na wychłodzenie w windzie, w cieple.

Warstwa wierzchnia, na którą składa się kurtka narciarska i legginsy, musi być wodoodporna i oddychająca. Ich zadaniem jest utrzymanie ciepła w środku, przy jednoczesnej ochronie przed wiatrem, śniegiem, śniegiem i deszczem. Jeśli chodzi o wodoodporność i oddychalność, warstwa zewnętrzna powinna mieć rating co najmniej 5,000 (5k). Wyższa ocena 10 000 (10k) i więcej jest jeszcze bardziej odporna na warunki atmosferyczne.

Gogle narciarskie, rękawice, skarpety i kask

Zawsze, gdy jeździsz na nartach, dla własnego bezpieczeństwa zakładaj kask. Kaski narciarskie nie tylko zapewniają bezpieczeństwo i styl, ale także utrzymują głowę w cieple i suchości. Jako początkujący, nie będziesz często jeździł po głównych stokach, ale ktoś może cię łatwo przeoczyć i przewrócić. Proszę zawsze nosić kask.

Można wypożyczyć z wypożyczalni nart, jeśli nie chcemy od razu kupować.

Powinieneś kupić kilka wysokiej jakości rękawic. Ale ponownie, nie powinieneś kupować modeli biznesowych od razu. Tak długo, jak są wodoodporne, zestaw niedrogich rękawic narciarskich z syntetycznymi palcami będzie działał po prostu dobrze. Kup specjalne skarpety narciarskie, które utrzymują stopy w suchości i cieple poprzez wchłanianie wilgoci ze stóp. Skarpety do butów narciarskich są również wykonane w celu zapobiegania poślizgom.

Kije i narty

Nawet dla początkujących wypożyczenie nart jest niedrogie. Jeśli zdecydujesz się na zakup nart dla początkujących, a nie na ich wypożyczenie, natychmiast je "przerośniesz", ponieważ na początku będziesz postępował niezwykle szybko. Natychmiastowy zakup profesjonalnych nart nie jest zalecany.Zarówno buty śniegowe, jak i buty narciarskie.

Bycie w cudzych butach przez cały dzień nie jest dla każdego. Odpowiednie dopasowanie jest konieczne, aby mieć jak najwięcej radości podczas jazdy na nartach. Z wypożyczalni sprzętu narciarskiego wypożycz buty. Możliwość wymiany butów narciarskich, jeśli nie pasują po pierwszym dniu, jest zaletą. Jeśli jednak chcesz kupić obuwie, wróć do specjalistycznego sklepu.

Podsumowując, wypróbuj sprzęt narciarski lub sprzęt, wypożyczając go. Możesz wybierać między używanymi i nowymi modelami, gdy już będziesz jeździł na nartach przez kilka dni, aby określić, który jest dla Ciebie najlepszy na nadchodzący sezon.

Źródło obrazka: https://img.freepik.com