12 września 2022 r.
livigno_polska_szkolka_narciarska

Atrakcje turystyczne w Livigno

Położone we włoskich Alpach i blisko granicy ze Szwajcarią Livigno to miasto i gmina w prowincji Sondrio, w Lombardii, we Włoszech. Historia Pasterze byli najprawdopodobniej drugą grupą mieszkańców Livigno w okresie średniowiecza.

Pierwsze zapisy określały ten region jako "vinla et vineola". Ta łacińska nazwa, która po niemiecku oznacza "lawinę", nie jest nawiązaniem do powszechności winorośli w tym regionie. Pod tym kątem dolina zawsze była zagrożona. Oto lista m.in. rzeczy do zrobienia w Livigno.

Wszędzie w Livigno można się dobrze bawić. To magiczne miasto ma wszystko, od ekscytujących zajęć po niesamowite miejsca turystyczne. Czy jesteś gotowy, aby zacząć planować swój plan podróży?

Jeśli chcesz zobaczyć to, co najwspanialsze w Livigno, dołącz do jednej z najlepszych dostępnych wycieczek lub wycieczek jednodniowych, a kompetentny przewodnik pokaże Ci najbardziej znane atrakcje miasta. Warto rozważyć nasze "5 rozrywek w Livigno fun activities in Livigno", ponieważ zapewniają one bezpłatne anulowanie rezerwacji i brak dalszych opłat.

Teren narciarski Valtellina

Odkryj tę ośnieżoną górę w Livigno przez kilka godzin. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym regionie? Świetną zachętą do dłuższego pobytu jest fakt, że Livigno Ski Area znajduje się w pobliżu Valtellina Ski Area.

Livigno - Tagliede Gondola

Chcesz zrobić sobie przerwę od chodzenia, aby odpocząć od obolałych nóg? Livigno - Tagliede Gondola to wygodny sposób na podróżowanie i podziwianie widoków. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji Livigno jest ten powietrzny środek transportu. Nie jest to jednak jedyne ciekawe miejsce w okolicy. Po skorzystaniu z Livigno - Tagliede Gondola i zapłaceniu za wstęp można odwiedzić sąsiadujące z nim tereny narciarskie Livigno, Mottolino Fun Mountain i Carosello 3000, Mountain Park.

Kolejka linowa Carosello

Chcesz zrobić sobie przerwę od chodzenia? Wybierz się na przejażdżkę kolejką linową Carosello, aby obejść i podziwiać widoki. Spędź trochę czasu na zwiedzaniu tego powietrznego środka transportu San Rocco po zapłaceniu ceny za wstęp. Jeśli szukasz bardziej rozrywkowych wycieczek turystycznych w okolicy, w pobliżu znajdują się: Livigno Ski Neighbourhood, Mottolino Fun Mountain i Carosello 3000 Mountain Park.

Wyciąg narciarski Cassana

Czy chcesz szybko wspiąć się na górę? Wjedź na Cassana Ski Lift i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki podczas jazdy. Wyciąg narciarski Cassana jest lubianą atrakcją w Livigno i pobiera opłatę za wstęp. Dlaczego nie zostać trochę dłużej, skoro w pobliżu znajduje się tak wiele innych fascynujących atrakcji?

Ostatni raz miasto miało lawinę w 1951 roku, która spowodowała siedem ofiar śmiertelnych i zniszczenie dwunastu domów. Chociaż połączenia między obiema gminami zawsze były trudne ze względu na to, że Bormio jest potężne i liczniejsze niż Livigno, Livigno zawsze podążało politycznie za Bormio. Livigno było gminą wiejską aż do lat siedemdziesiątych. Jednak w ostatnich latach sytuacja się poprawiła i Livigno ma teraz większą populację i lepszy status ekonomiczny. W ostatnim czasie Livigno odnotowało jeden z najwyższych wskaźników urodzeń we Włoszech (19,4 urodzeń na 1000 mieszkańców). Gospodarka Livigno opiera się na turystyce, która występuje zarówno w zimie, jak i w lecie, a także na statusie wolnocłowym, który pozwala na sprzedaż towarów po obniżonych cenach.