Ośrodek narciarski Livigno

Co to byłoby za idealne miasteczko górskie bez góry? Ośrodek narciarski Livigno może się pochwalić trzema głównymi obszarami narciarskimi: Mottolino, Carosello i Centrum miasta, które oferują łącznie 115 km tras narciarskich, w tym 12 czarnych tras, 37 czerwonych tras (średniozaawansowanych) i 29 łatwych niebieskich stoków. Ośrodek narciarski Livigno zapewnia niezapomniane doświadczenia na nartach dla osób o różnym poziomie umiejętności. Wielu uważa Livigno za jeden z najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech, ponieważ łączy unikalny charakter z niezrównanym terenem narciarskim i doskonałą obsługą, wyróżniając się spośród innych.

Zima w ośrodku narciarskim Livigno

Moglibyśmy mówić o tym, że Livigno co roku otrzymuje jedną z najwyższych sum śniegu we Włoszech i w Europie, ale największym powodem, dla którego Livigno Ski Resorts stoi ponad innymi ośrodkami narciarskimi we Włoszech jest jego charakter. Położone na granicy ze Szwajcarią Livigno zapewnia wyjątkowe doświadczenie narciarskie, które przytłacza swoim pięknem. Dodatkowo ciepły i przyjazny charakter ludzi, których spotkasz w Livigno sprawi, że wyjedziesz stąd z poczuciem, że poznałeś nowych przyjaciół. Ośrodek narciarski Livigno ma naprawdę coś do zaoferowania dla każdego wieku i umiejętności i z dumą ogłaszamy go ponad (dosłownie i w przenośni) wszystkimi innymi ośrodkami narciarskimi we Włoszech.

Najlepszy czas na narty w Livigno

Od początku grudnia do końca kwietnia. Livigno ma warunki śniegowe wyjątkowe w Europie i we Włoszech z gwarancją śniegu.

Co to jest Livigno?

Ośrodek narciarski ma niezwykle wysoką wysokość bazową 1816 m, która zapewnia dobrą jakość śniegu. Narciarstwo nie jest jedyną wizytówką ośrodka Livigno, jest on również znany jako miasto imprezowe z szeroką gamą zajęć apres ski i życiem nocnym oraz różnymi zajęciami na świeżym powietrzu, dobrym jedzeniem i innymi Więcej...

Ośrodek narciarski Livigno FAQs

Freebus to darmowa usługa transportu publicznego, czynna codziennie od 7.30 do 20.00, z kursami co godzinę i dodatkowymi w sezonie. Cztery linie autobusowe Blu ,Verde ,Gialla Rossa, każda z innymi strefami autobusowymi, we wszystkich wyciągach, centrum miasta i bardziej peryferyjnych obszarach, z przystankami w strategicznych punktach Livigno. Transport nart, snowboardów i sprzętu sportowego dozwolony i bezpłatny.

Teren narciarski podzielony na trzy główne obszary

Carosello, Mottolino, Centrum , Jezioro Livigno

wybrać wypożyczalnię i najbliższą szkołę narciarską ... to czego szukasz znajdziesz w części strony poświęconej nauce jazdy na nartach i wypożyczalni nart w Livigno

Livigno rezerwuje liczne miejsca parkingowe dla narciarzy w bezpośrednim sąsiedztwie wyjazdu wyciągów, aby łatwo dotrzeć na stoki i szybko rozpocząć dzień na nartach. Parkingi dla narciarzy w Livigno, odkryte lub zadaszone, są bezpłatne przez cały sezon zimowy i umożliwiają bezpośredni dostęp do wszystkich obiektów w miasteczku.

Wyciągi Ski Resort Livigno otwierają się codziennie o 8:30 i zamykają o 17:00. W rzadkich przypadkach te same wyciągi mogą być czasowo zamknięte w ciągu dnia z powodu silnych wiatrów.

Karnet narciarski Livigno

Jeden karnet na narty w Livigno ważny na dostęp do wszystkich wyciągów po obu stronach terenu narciarskiego Carosello, Mottolino lub Centro. Można wybrać karnety jednodniowe lub zdecydować się na karnety poranne, popołudniowe lub kartę punktową. Zakupu skipassu można dokonać w kasach na początku wyciągów w pobliżu oferowanych przez nas wypożyczalni i szkółek narciarskich.

Narciarstwo w Livigno

Początkujący narciarze, radujcie się! Livigno posiada jedne z najlepszych tras dla początkujących we Włoszech. Dolna część w pobliżu kolejki Carosello (wyciąg Dosss 18 i Ski Area San Rocco 17) to teren całkowicie dla początkujących z magicznymi dywanami i szkółkami narciarskimi. Teren narciarski u podstawy centrum miejscowości jest również dobrym miejscem dla początkujących.

Skiing dla średniozaawansowanych i zaawansowanych w Livigno

Na wszystkich trzech obszarach szczytów Livigno jest mnóstwo terenu dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy. Dla zaawansowanych narciarzy prawie połowa terenu w Livigno to trasy czerwone i czarne. Wiele z tych eksperckich tras znajduje się w wysokich partiach gór, powyżej linii drzew - nie jest to coś, co oferuje każdy włoski ośrodek. Wiele z tych tras jest obsługiwanych przez własne wyciągi, dzięki czemu nie trzeba schodzić z góry, aby kontynuować jazdę na nartach.